jakie prawidła do butów
Jakie prawidła do butów?
Październik 21, 2021
Jak zamaskować otarcia na butach
Jak zamaskować otarcia na butach?
Listopad 15, 2021
Pokaż wszystkie

Sposoby na obcierające buty

Sposoby na obcierające buty

Nawet idealnie wyglądające wymarzone buty, które spełniają wszystkie wymagania, które są podkreśleniem stylu, pięknie uzupełniają stylizację i są kupione po godzinach czy tygodniach poszukiwań mogą też obcierać. Obcierające buty są częstym problemem przy pierwszym założeniu nowej pary, który dotyczy zarówno mężczyzn jak i kobiet. Na szczęście jest to problem, któremu można w porę zapobiegać, a wtedy zostaje jedynie radość z nowych butów.

Jak radzić sobie z obcierającymi butami?

Najprostszym sposobem na uniknięcie problemu obcierających butów jest kupienie takich, w przypadku których jest mniejsze na to prawdopodobieństwo. Z tego powodu bezpiecznym rozwiązaniem jest kupno butów wykonanych z naturalnej skóry, która dopasowuje się do stopy. Poza tym należy również kupować odpowiedni rozmiar ani za mały, ani za duży. Można próbować również zaradzić na obcierające buty domowymi sposobami. Najprostszą z nich jest chodzenie w nowych butach w skarpetkach, aby je rozciągnąć. Wystarczy kwadrans codziennie przez kilka dni. Inny sposób to nakładanie bezpośrednio na buty kremu np. do twarzy, aby materiał w miejscu styku ze stopą być śliski na tyle by zapobiegać otarciom. Innym domowym sposobem jest włożenie butów do zamrażalki. Nalży zaznaczyć, że ten sposób działa jednak tylko w przypadku naturalnej skóry, a inne buty może zniszczyć. Poza tym można skorzystać z wkładek do butów lub przykleić plaster do wnętrza butów. Można użyć również specjalistycznych preparatów do rozciągania obuwia, które wystarczy spryskać do wnętrza buta. Kolejnym sprawdzonym i bezpiecznym sposobem jest udanie się do szewca, który będzie wiedział jak skutecznie rozciągnąć buty bez uszkadzania ich.

Gdzie skorzystać z pomocy profesjonalnego szewca?

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług w punktach w Warszawie – na Ursynowie, Tarchominie i w Józefowie. W naszych zakładach W&D Serwis znajdą Państwo prawdopodobnie najlepszych specjalistów w mieście. Pomogą oni w każdym problemie natury obuwniczej. Poza tym mogą Państwo również nabyć różnego rodzaju akcesoria do butów, ich pielęgnacji i renowacji, aby jak najdłużej cieszyć się pięknym wyglądem ulubionej pary butów. Poza tym w naszych zakładach wykonujemy różnego rodzaju naprawy szewskie od takich prostych i standardowych po bardziej skomplikowane. Dodatkowo w naszych zakładach mogą Państwo również profesjonalnie dorobić klucz lub wyrobić pieczątkę, a w razie sytuacji kryzysowych służymy pomocą z awaryjnym otwieraniem różnego rodzaju drzwi.