Dorabianie kluczy - jak to się robi
Ile kosztuje dorobienie klucza do kłódki?
Wrzesień 29, 2021
Sposoby na obcierające buty
Sposoby na obcierające buty
Październik 28, 2021
Pokaż wszystkie

Jakie prawidła do butów?

jakie prawidła do butów

Obecnie prawidła do butów nie są zbyt popularnym gadżetem. Jednak stanowią niemal obowiązkowy element, jeśli chce się prawidłowo zadbać o buty, szczególnie takie wizytowe. Podstawowym zadaniem prawideł do butów jest zadbane o zachowanie pierwotnego kształtu butów. Niewiele jednak osób wie, że istnieją również takie prawidła, które pomagają w rozciągnięciu butów i ich lepszym dopasowaniu do stopy.

Jak prawidłowo dobrać prawidła do butów?

Pierwotne zadanie prawideł do butów to napinanie i utrzymywanie cholewki w pierwotnym stanie nawet przez kilka lat użytkowania danej pary butów. Taki rodzaj pielęgnacji obuwia jest szczególnie ważny w przypadku tego wykonanego ze skóry, ponieważ ze względu na jej elastyczność i dopasowanie do stopy mogą pojawić się na butach odkształcenia palców, które nie wyglądają estetycznie. Dzięki zastosowaniu prawideł można to zniwelować. Podobnie zniekształcenia mogą tworzyć się, gdy mokre buty schną bez wypełnienia. Wybierając prawidła do butów należy zwrócić uwagę by dokładnie wypełniały one cały kształt buta. Należy wybrać taki rozmiar jaki ma but. Najpopularniejszymi prawidłami do butów są te wykonane z drewna i plastiku. Wybór zależy przede wszystkim od rodzaju obuwia i materiału, z którego są wykonane. Drewniane prawidła bardzo dobrze pochłaniają wilgoć dzięki czemu przyspieszają wysychanie butów, a także neutralizują przykre zapachy. Polecane są przede wszystkim do butów wykonanych ze skóry naturalnej. Prawidła plastikowe natomiast są zdecydowanie tańszym wyborem, co czyni je również bardziej przystępnymi. Z drugiej jednak strony nie posiadają właściwości pochłaniających wilgoć, z tego względu dobrze radzą sobie w przypadku utrzymywania kształtu butów sportowych, które w systemy odprowadzania wilgoci są już wyposażone.

Gdzie kupić prawidła do butów?

Zapraszamy do zakupu prawideł do butów w naszych punktach zlokalizowanych w Warszawie – na Ursynowie, Tarchominie i w Józefowie. W naszych zakładach W&D Serwis znajdą Państwo różnego rodzaju akcesoria do butów, do ich pielęgnacji i renowacji. Posiadamy nie tylko prawidła do butów oraz środki czyszczące, ale również wkładki do butów, sznurowadła i inne. Poza tym w naszych zakładach bez problemu wykonamy naprawy szewskie od standardowych jak wymiana fleków, po bardziej skomplikowane jak różnego rodzaju zszycia czy skracanie obcasów. Dodatkowo oferujemy również usługi związane z profesjonalnym dorabianiem kluczy, a także wyrabianiem pieczątek. Co więcej oferujemy również awaryjne otwieranie drzwi w razie awarii związanych z kluczami i ich zatrzaśnięciem.