Wyrabianie pieczątek na poczekaniu

Historia pieczątek, a właściwie pieczęci sięga dalekiej starożytności. Choć dziś stemple nie przypominają tych sprzed tysięcy lat, ich funkcja wciąż jest taka sama. Mają stanowić swoisty podpis. Zdając sobie sprawę z tego, że żaden przedsiębiorca nie jest w stanie bez nich funkcjonować, postanowiliśmy wyjść Państwu naprzeciw. W naszych punktach W&D możecie liczyć nie tylko na doskonałą jakość, ale i ekspresową realizację. Macie Państwo możliwość skorzystania z wyrobienia pieczątki na poczekaniu i już po kwadransie wyjść od nas ze zrealizowanym zamówieniem. Usługa wykonywana jest „od ręki”, bez konieczności wcześniejszego umawiania się. Co więcej, naszym Klientom oferujemy konkurencyjne ceny, co pozwoliło nam nawiązać stałą współpracę z wieloma warszawskimi przedsiębiorcami. W zależności od Państwa potrzeb oferujemy szeroki wybór pieczątek. Wyrabiamy pieczątki firmowe, podpisowe, księgowe (duże), a także poręczne – kieszonkowe. Do Państwa dyspozycji oddajemy różne warianty modelowe, a także kolorystyczne.

Poza wyrobieniem pieczątki, oferujemy ich serwis, także związany ze zmianą gumki z treścią w oprawce. Ceny uzależnione są od rodzajów i wymiarów zamawianego wariantu. Dla Państwa wygody, w przypadku większych zamówień, także spoza Warszawy, możliwy jest z nami kontakt telefoniczny oraz przez stronę internetową. Zleceniodawcy hurtowi mogą liczyć na dodatkowe rabaty oraz możliwość skorzystania z aktualnych promocji.

Pieczątki zwiększają wiarygodność firmy w oczach Klientów, dlatego tak ważne jest, aby zakład który podejmuje się tego zadania, dysponował odpowiednim sprzętem i doświadczeniem. Choć historia stempla jest prawie tak stara jak historia ludzkości, dokładna data pierwszego jej użycia nie jest dokładnie znana. Etymologia słowa wskazuje, że odnosi się ona do czynności pieczenia i odciskania, a zatem niczego innego jak „nacechowania” danego produktu lub dokumentu. W epoce kamienia, miedzi, brązu i metalu rodziły się pierwsze pieczęci, które dziś możemy oglądać w muzealnych gablotach. Według okryć archeologów, pierwsze „cechowania” przedmiotów miały miejsce już 3000 lat przed Chrystusem. Wyrabiane naczynia były znakowane na obwodzie, co potwierdzało ich unikatowość oraz wskazywało na jego autora.

Przełom w wyrabianiu pieczątek nastąpił w XX wieku. W 1948 roku została stworzona pierwsza kieszonkowa forma pieczątki sygnowana logiem Vienna. Następnym krokiem do doskonalenia było wynalezienie pieczątki samotuszującej – z wymiennym wkładem. Dziś stemple produkowane są metodą laserową w gumie, polimerową, dostępne są także tzw. pieczątki suche. Prócz swojej funkcji użytkowej, część pasjonatów zajmuje się kolekcjonowaniem starych pieczęci. Jako ciekawostkę warto dodać, że są na świecie kraje, gdzie tradycja pieczątek jest ściśle związana ze sztuką. Przykładem jest Japonia, gdzie do dnia dzisiejszego są one wykonywane ręcznie.

parallax background

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do Nas!


+48 662 041 851