Szewc Józefosław Piaseczno


Usługi szewskie

Rzemiosło szewskie to sztuka. Od lat z powodzeniem dzielimy się z Państwem naszym doświadczeniem i dajemy drugie życie butom tysiącom warszawiaków. Naprawiamy, a także tworzymy je od początku. Choć mówi się, że zawód szewca wymiera, nasz przykład dowodzi temu, że wyjątek potwierdza regułę. Mimo wielkich fabryk produkujących buty, wiele osób powierza nam zadanie ich reperacji.

Nasze wieloletnie doświadczenie przekłada się na to, że buty nie mają dla nas tajemnic. Bez względu na ich rodzaj, model, czy markę – podejmujemy się powierzonych przez Państwa zadań. Jesteśmy pewni jakości swoich usług, dlatego na naszą pracę udzielamy gwarancji. W zakresie naszej oferty prócz wymiany zamka, zszycia paska, czy zmiany klamerki leży także wymiana fleków (wierzchników), zelówek, żabek (blaszek), obcasów, sprężyn (stalek) w obuwiu, suwaków i wyściółek. W zależności od rodzaju uszkodzenia, napraw dokonujemy ręcznie lub maszynowo. Szyjemy, kleimy, nadbudowujemy lub skracamy obcasy i czubki, niwelujemy pęknięcia podeszw, a także skóry w jej obrębie. Aby zapewnić Państwu jak najlepszy komfort użytkowania obuwia rozbijamy je, rozciągamy w długości bądź tęgości, montujemy napy i nity. Podejmujemy się także innych nietypowych zleceń. Naszym Klientom podpowiadamy, jak powinni pielęgnować swoje buty, aby służyły im jak najdłużej, zachowując swoją pierwotną estetykę. Ponadto, nasze punkty wyposażone są w profesjonalne pasty, środki do konserwacji obuwia oraz akcesoria do ich czyszczenia.

Szewstwo znane jest już od tysięcy lat. Zdaniem antropologów, buty były jednym z pierwszych odkryć naszych dawnych przodków. Ze względu na trudne warunki – chłód, skały, piaski czy nierówny teren, pierwotne ludy musiały znaleźć metodę na ochronę swoich stóp. Bez tego nie byłoby możliwości wędrowania w poszukiwaniu jedzenia. Mimo, iż pierwszy namacalny dowód na ich istnienie został odnaleziony w XX wieku w Alpach i datowany jest na ok. 3000 r. p.n.e., archeolodzy są przekonani, że istniały znacznie wcześniej, sięgając do 40 tysięcy lat wstecz. Wzmianki o butach znajdziemy w Biblii, a także zapiskach starożytnych Chińczyków i Egipcjan.

Z racji tego, że obcasy są jednym z najczęstszych problemów z jakimi zwracają się do nas Klientki, jako ciekawostkę warto przytoczyć ich historię. Pierwsze z nich pojawiły się w XVI wieku. Jak mogłoby się wydawać, ich celem wcale nie było dodanie kilku centymetrów wzrostu, czy wydłużenie nogi. Spełniały bowiem czysto pragmatyczną funkcję. Dzięki nim mężczyznom łatwiej było utrzymać stopy w konnych strzemionach. Wkrótce po tym, obcasy przeniosły się na salony, jednak wciąż pozostawały przywarą panów. Dopiero kilka dekad później stały się przywilejem dam. Dziś trudno wyobrazić sobie Panie bez tego, nierzadko iście wspaniałego arcydzieła na swoich stopach.

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do Nas!


+48 662 041 851