NAPRAWA OBUWIA

Początkowo miały chronić naszą stopę przed mrozem, gorącem, ostrymi skałami. Poprawiały komfort chodzenia i dawały możliwość zdobywania nowych lądów. Z biegiem lat zaczęły stanowić nieodzowny element garderoby. Bywały nawet zdobione prawdziwym złotem. Buty. Pierwsza produkcja odbywała się oczywiście ręcznie, na użytek osoby, która je nosiła. Jak nie trudno się domyślić – wymagały one częstych napraw. Zawód szewca jest więc tak stary jak historia wynalezienia samego obuwia. W naszym zakładzie W&D od lat z powodzeniem naprawiamy buty tysięcy warszawiaków. Działamy szybko, skutecznie, a efekty naszej pracy potrafią zaskoczyć Klientów. Dla nas nie ma rzeczy niemożliwych. Jesteśmy do Państwa dyspozycji w dogodnych lokalizacjach w stolicy. Przez nasze ręce przeszyły już niezliczone liczby par butów, z których każda niosła za sobą inną historię.

Naszą codziennością jest sklejanie, zszywanie i regeneracja butów. Każdego dnia trafiają do nas zarówno eleganckie szpilki, jak i zwykłe trampki, z którymi Klient jest sentymentalnie związany. Naprawiamy obuwie zarówno męskie, damskie, jak i dziecięce. Napraw dokonujemy od najprostszych zabiegów, takich jak wymiana fleków, czy zszycie paska w sandale, po bardziej skomplikowane związane z obszywaniem skórą. Przed przyjęciem zlecenia Klient wie ile czasu potrwa naprawa. Każdy przypadek ustalamy indywidualnie z Klientem. Zdarza się oczywiście, że buty przyniesione do naszego zakładu nie nadają się już do naprawy, ponieważ koszty z nią związane przewyższają wartość obuwia. W tym przypadku oczywiście informujemy o tym Klienta. Służmy Państwu poradą także telefoniczną. W niektórych przypadkach już na jej podstawie jesteśmy w stanie podać szacowany czas naprawy i koszty z nią związane. To, co nas wyróżnia, to fakt, że na nasze usługi udzielamy gwarancji. Nasze punkty znajdziecie Państwo na Ursynowie, Tarchominie oraz Józefosławie. Na miejscu możecie także nabyć wkładki, akcesoria oraz dodatki do butów.

Jako pasjonaci swojej pracy, chcemy się z Państwem dzielić naszą wiedzą i nadawać nowe życie Waszym ulubionym butom. Warto w tym miejscu odrobinę przybliżyć samą historię obuwia, które stanowi clue naszej działalności. Pierwszą znalezioną parę datuje się na rok 3300 p.n.e. Należały one do praczłowieka z Otzi. Jego ciało znaleziono zamrożone w lodowcu, w związku z czym zostało ono doskonale zakonserwowane. Już wtedy ludzie sięgali po niezawodne i do dziś stosowane w obuwnictwie skóry. Na szczątkach znaleziono nieprzemakalne buty z jeleniej skóry na podeszwie z niedźwiedzia. Dla zachowania komfortu i higieny, nasi przodkowie wkładali w nie słomę. Poza Europą, także malowidła egipskie przedstawiają ludzi, którzy ponad 1,5 tysiąca lat przed Chrystusem nosili buty. Ze względu na panujący tam ciepły klimat, były one tworzone nie ze skóry, a papirusu. Grecy natomiast nosili sandały zrobione z drewna, korka bądź grubej skóry. Podobne buty tworzyli Rzymianie. Ci jednak, byli o krok przed pozostałymi, ponieważ obuwie zwane caligae, uwzględniało różnicę między prawą, a lewą stopą. Dopiero średniowiecze przyniosło ze sobą inne rodzaje tej części garderoby. W Europie zaczęto produkować trzewiki, półbuty, pantofle, a także obuwie z wysoką cholewką. Zwrot ku większej dbałości o estetykę wprowadził do sztuki szewskiej ażurowe zdobienia, a także okucia z metali szlachetnych. Do połowy IXI wieku buty były wytwarzane ręcznie. Dopiero wynalezienie maszyny do zszywania części cholewki w 1845 roku przyniosło rewolucyjną zmianę. Do dalszego rozwoju produkcji przyczyniła się kołkowarka, za pomocą której łączono cholewkę z podeszwą.

Jeśli szukacie Państwo sprawdzonego i profesjonalnego punktu naprawy obuwia – zapraszamy w nasze skromne progi. U nas nie ma problemów, są jedynie wyzwania, z którymi chętnie się zmierzamy.

parallax background

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do Nas!


+48 662 041 851