Profesjonalne dorabianie kluczy w Piasecznie Józefosławiu

Mogą być zagubione, skradzione, zniszczone albo brakujące. Mowa oczywiście o kluczach. Z pewnością przynajmniej raz w życiu każdy z nas musiał zmierzyć się z wyzwaniem ekspresowego dorobienia kluczy. Co w takim wypadku? Na próżno szukać pomocy u sąsiada, czy przeszukiwać Internet z podpowiedzią, co możemy zrobić w takim przypadku „na własną rękę”. Jedynie sprawdzony punkt dorabiania kluczy, wyposażony w profesjonalne narzędzia jest w stanie zaradzić temu problemowi. W naszej firmie W&D od lat z powodzeniem dorabiamy klucze pokoleniom warszawiaków.

Aby móc zrozumieć sens misji naszej firmy, warto sięgnąć do samej historii kluczy. Jak wiadomo – potrzeba staje się matką wynalazków. I tak, kiedy człowiek wynalazł drzwi, chciał się mocniej uchronić przed nieproszonymi gośćmi. Najstarszy, odkryty przez archeologów zamek wykonany był z drewna i został odnaleziony w pałacu w okolicach Niniwy. Jest datowany na ponad 2000 r. p.n.e. Podania jednak wskazują wcześniejsze użycia tej formy zabezpieczeń. Starożytni Grecy chronili swoje włości dzięki drewnianemu ryglowi, przesuwanemu za pomocą klucza, który przechodził przez niewielki otwór. Jako ciekawostkę warto dodać, że ów klucz mierzył sobie niemal 1 metr długości. Jak nie trudno się domyślić – nieraz służył także jako narzędzie bezpośredniej obrony przed napastnikiem.

Znany nam obecnie i powszechny w użyciu zamek bębenkowy został wynaleziony przez Linusa Yale w II połowie XIX wieku. Odkrycie jednak nie było nowatorskie. Sam pomysł został zapożyczony od starożytnych Egipcjan. Yale do każdej ze szczelin włożył szpilkę metalu, pasującą do ścian, jednak żadna z nich nie mogła się zablokować. Ów szpilka określana jest mianem „kubka”. Pod nim znajduje się następna szpilka metalu, zwana „prowadzeniem”. Ta zaś pchana jest na szpilkę przez niewielką sprężynę spiralną. Sekretem bezpieczeństwa tego typu zamka jest to, że nie ma w nim dwóch „kubków” ani „prowadzenia” o tej samej długości, mimo, że różnica między ich wielkościami może wynosić ułamki minimetra. Jedynie włożenie odpowiedniego klucza może podnieść szpilkę i obrócić wkładkę wraz z kluczem. Dlatego tak szalenie ważne jest, aby dorabianie kluczy odbywało się w zaufanym i profesjonalnym punkcie. Wyłącznie wyszkolona kadra i precyzyjnie działający sprzęt są w stanie zapewnić nam usługę na najwyższym poziomie.

Na rynku możemy dostać różnego rodzaju zamki, a tym samym – pasujące do nich klucze. Najprostszymi wariantami są oczywiście zasuwy. Bardziej skomplikowane są zamki elektryczne otwierane za pomocą odcisków palców – w tym wypadku oczywiście dorobienie klucza nie jest możliwe. W razie jakichkolwiek pytań z Państwa strony – pozostajemy do dyspozycji pod telefonem oraz e-mailem. Nasze punkty otwarte są w dogodnych godzinach i świetnych lokalizacjach. Ofertę kierujemy zarówno do Klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Nasze usługi są błyskawiczne, efekty na najwyższym poziomie, a obsługa – zawsze w gotowości. Zapraszamy!

parallax background

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do Nas!


+48 662 041 851