Ile kosztuje dorobienie klucza do kłódki?

Jak naprawić pasek w zegarku
Jak wyczyścić złotą bransoletę od zegarka?
24 września, 2021
jakie prawidła do butów
Jakie prawidła do butów?
21 października, 2021
Jak naprawić pasek w zegarku
Jak wyczyścić złotą bransoletę od zegarka?
24 września, 2021
jakie prawidła do butów
Jakie prawidła do butów?
21 października, 2021

Kłódka to jedno z najczęściej wybieranych i najwygodniejszych sposobów na zabezpieczenie swojego mienia. Zamykamy przy jej użyciu garaże, piwnice, wszelkiego rodzaju pomieszczenia gospodarskie, przypinamy nimi rowery, skutery, łódki, etc. Tak więc widać, iż użycie kłódek jest popularne i uniwersalne. Jaką kłódkę wybrać, by jak najlepiej chronić swój dobytek przed kradzieżą oraz ile kosztuje dorobienie zgubionego lub zniszczonego kluczyka do kłódki?

Dorabianie kluczyka do kłódki

Często nie opłaca się dorabiać kluczyk do kłódki – trzeba powiedzieć to sobie jasno. Jeśli mamy niedużą i niezbyt solidną kłódkę, dorobienie do niej kluczyka kosztować można nawet więcej niż kupno nowej kłódki. Jeśli jednak dysponujemy porządną kłódką o dobrych zabezpieczeniach, dorobienie kluczyka jest oczywiście zasadne.

Dorabianie kluczy do kłódek nie jest drogie i najczęściej kosztuje kilka lub kilkanaście złotych. Przykładowo dorobienie nowego klucza d kłódki GERDA to wydatek około 10 złotych.

Jaką kłódkę wybrać, by dobrze zabezpieczyć swoje mienie?

Zabezpieczając cokolwiek przy użyciu kłódki zawsze chcemy, by było to zrobione dobrze i skutecznie, a więc by odpowiednio chronić to, co dla nas drogocenne.

Najpopularniejszym rodzajem kłódek jest kłódka pałąkowa. To taka kłódka jaką każdy chyba zna – kłódka z uchem.  Jeśli mamy zamiar zabezpieczyć coś naprawdę wartościowego – np. drogi rower czy skuter, wybór takowej zwykłej kłódki nie będzie najlepszym rozwiązaniem. Wprawiony złodziej przetnie pałąk bez problemu specjalnymi narzędziami, a my będziemy bardzo stratni.

Inne rozwiązanie to kłódka trzpieniowa. Jest to kłódka daleko bardzo sztywna i twarda niż kłódka z pałąkiem. Jest to rozwiązanie lepsze, ale i droższe. Taką kłódkę zdecydowanie trudniej sforsować, więc wato użyć jej do ochrony budynków, w których znajdują się cenne przedmioty.  Na jednych drzwiach można także zamontować kilka takich kłódek – to dobre rozwiązanie. Kłódka trzpieniowa nadaje się bardzo dobrze do zamykania piwnic, garaży, bram, schowków, magazynów, itp.

Jeśli zależy nam na prawdziwie dobrym zabezpieczeniu naszego mienia, warto wybierać kłódki z wyższej półki – te atestowane, od znanych i sprawdzonych producentów. Bardzo istotnym jest także materiał z jakiego została zrobiona kłódka – kłódka żeliwna jest trwała i odporna na uszkodzenia, z kolei ta wykonana z mosiądzu lepiej reaguje na zmienne warunki atmosferyczne.

Kłódkę trzeba również właściwie konserwować – to także jest gwarancją jej poprawnego działania.