Jak wyczyścić złotą bransoletę od zegarka?

Jakich kluczy nie można dorobić
Rodzaje kluczy do drzwi
Sierpień 28, 2021
Dorabianie kluczy - jak to się robi
Ile kosztuje dorobienie klucza do kłódki?
Wrzesień 29, 2021
Pokaż wszystkie

Jak wyczyścić złotą bransoletę od zegarka?

Jak naprawić pasek w zegarku

Nawet najbardziej drogi i porządny zegarek nie będzie odpowiednio dobrze się prezentował, jeśli nie będziemy o niego odpowiednio dbać. Pielęgnacja zegarka to coś naturalnego, co powinniśmy robić raz na jakiś czas, by przedmiot ten wyglądał tak imponująco jak w dniu zakupu. Jak czyścić zegarek i jak dbać o złotą bransoletę w czasomierzu?

Złote bransolety w zegarkach – o tych zasadach pielęgnacji musisz wiedzieć

Złote zegarki prezentują się równie imponująco zarówno na damskich jak i na męskich nadgarstkach i są jednymi z najbardziej szykownych oraz eleganckich. Złoto jest ponadczasowe i uniwersalne, urzeka zawsze, ale by wyglądało ładnie trzeba odpowiednio o nie dbać. Prawdziwe złoto jest delikatniejszym kruszcem niż srebro, dlatego też pielęgnacja złotej bransolety w zegarku musi być delikatna. Bardzo często decydujemy się w tym względnie na domowe sposoby czyszczenia złotych bransolet czy innej złotej biżuterii – wśród takich sposobów sprawdzi się np. pasta czyszcząca z sody oczyszczonej lub z proszku do pieczenia. Złoto odzyska swój dawny blask w mieszance ciepłej wody z sodą oczyszczoną i płatkami mydlanymi. Największy wróg złota to patyna, inaczej śniedź, lecz z tą można sobie doskonale dać radę przy pomocy soku z cytryny. Można więc nasączyć delikatną ściereczkę sokiem z tego owocu i przecierać raz na jakiś czas złotą bransoletę zegarka. Inny dobry sposób na jej wyczyszczenie to użycie specjalnej szmatki do czyszczenia złota – można taką nabyć u dobrego zegarmistrza lub jubilera. Szmatka taka jest nasączona fabrycznie odpowiednimi preparatami pielęgnacyjnymi. Taka szmatka to zdecydowanie najbezpieczniejszy sposób na umycie oraz wypolerowanie złotej bransolety.

Bardzo ciekawym choć już nieco droższym sposobem na czyszczenie zegarków są myjnie ultradźwiękowe. Do takowej myjni wystarczy zegarek włożyć, a cały proces odbędzie się samoczynnie. Urządzenie takie emituje ok. 42 000 Hz fali ultradźwiękowej, która przenika nawet w najgłębsze szczeliny, a to sprawia, iż zbędne są w tym przypadku jakiekolwiek detergenty.

Złote zegarki – ponadczasowa klasyka

Złoty zegarek to bez wątpienia dodatek, który nigdy nie wyjdzie z mody i jest podstawą klasycznej elegancji. W odróżnieniu od innych typów zegarków, złoto można zestawić niemal z każdą stylizacją, a kruszec ten każdej stylizacji doda szyku, a nam pewności siebie. Jeżeli panie szukają ciekawego jesiennego połączenia złota oraz szykownego ubioru, to złoty zegarek bardzo elegancko prezentował się będzie w zestawie z karmelowym płaszczem oraz skórzanymi, brązowymi botkami.