Sposoby na obcierające buty
Sposoby na obcierające buty
Październik 28, 2021
Jak naprawić buty z siatki
Jak naprawić buty z siatki?
Listopad 26, 2021
Pokaż wszystkie

Jak zamaskować otarcia na butach?

Jak zamaskować otarcia na butach

Otarcia na butach zdarzają się i ciężko ich uniknąć. Jeśli zdarzą się na takich butach, które bardzo się lubi lub były bardzo drogie jest to jeszcze bardziej bolesne. Otarcia na butach nie wyglądają estetycznie i ma się wtedy ochotę wyrzucić tą parę do kosza. Na szczęście nie trzeba tego robić, bo istnieją sprawdzone sposoby na pozbycie się lub zamaskowanie takich otarć.

Czy otarcia na butach można zamaskować?

Jak to jest w ogóle możliwe, że otarcia na butach się pojawiają? Najczęstszą odpowiedzią na to pytanie jest ocieranie się o siebie butów. Poza tym mogą pojawić się również, gdy ktoś na buta nadepnie lub też, gdy chodzi się po kamieniach, krawężnikach, które również mogą powodować takie otarcia materiałów. Takie otarcia mogą być również konsekwencją zaginania się materiału, z którego wykonane są buty. Istnieją domowe sposoby na pozbycie się obtarć na butach. Należy zakupić odpowiednie akcesoria szewskie, które w tym pomogą oraz zwykłą ścierkę i bawełnianą szmatkę. Przede wszystkim należy zaopatrzyć się w pastę do butów, środek do ich konserwacji, specjalny preparat do skóry oraz taśmę maskującą. Wybierając pastę czy inne preparaty do butów należy pamiętać by były one odpowiednio dobrane kolorystycznie do butów, które chce się naprawiać. W pierwszej kolejności należy odpowiednio zabezpieczyć buty – okleić podeszwy taśmą maskującą i na odsłoniętą część nałożyć odpowiednie preparaty do czyszczenia. Tą czynność należy powtórzyć dwa razy, aby mieć pewność, że żadne zabrudzenia nie przeszkodzą w naprawie. Następnie można przejść do pozbywania się otarć. Tutaj potrzebny jest preparat do konserwacji obuwia. Należy nanieść ten środek i poczekać aż wyschnie, wtedy należy nanieść go jeszcze raz. Po tym jak preparat wyschnie można zdjąć taśmy maskujące z podeszw i nanieść pastę, przecierać buty aż uzyskają piękny połysk.

Kiedy skorzystać z pomocy profesjonalnego szewca?

Chcąc pozbyć się otarć na butach można zawsze skorzystać z usług profesjonalnego szewca. Zapraszamy do skorzystania z tego typu usług w naszych punktach w Warszawie – na Ursynowie, Tarchominie i w Józefowie. W naszych zakładach W&D Serwis znajdą Państwo nie tylko pomoc fachowców, ale również będą Państwo mogli zakupić wszystkie środki, które są potrzebne do tego typu renowacji obuwia: pasty, środki konserwujące i czyszczące do butów, a także inne akcesoria. Poza tym w naszych zakładach oprócz mniej lub bardziej skomplikowanych napraw szewskich wyrabiamy również pieczątki i klucze.