Jak zamaskować otarcia na butach
Jak zamaskować otarcia na butach?
Listopad 15, 2021
Dorabianie kluczy bez karty kodowej
Dorabianie kluczy bez karty kodowej
Grudzień 17, 2021
Pokaż wszystkie

Jak naprawić buty z siatki?

Jak naprawić buty z siatki

Siatka jest bardzo często wykorzystywanym materiałem przy butach, szczególnie tych sportowych modelach. Siatka nie tylko jest niezwykle miękka i oddychająca, ale również wprowadza do każdego modelu bardzo ciekawy efekt wizualny. Sprawia ona, że jogging czy trening na siłowni jest przyjemniejszy również dla stóp. Niestety siatka jest również delikatnym materiałem i z tego powodu często zdarza się, że ulega przetarciom, rozdarciom lub innego rodzaju uszkodzeniom. Z tego powodu warto wiedzieć jak naprawić buty z siatki.

Od czego zacząć naprawę butów z siatki?

Z ulubionymi butami ciężko jest się rozstać. Są one idealnie dopasowane do stopy i najczęściej bardzo wygodne i niezawodne. Z tego powodu, kiedy spotka je zniszczenie lub przetarcie na siatce bardzo chce się je uratować by choć trochę przedłużyć ich użytkowanie. Najczęściej uszkodzenia w siatce pojawiają się na dużym palcu od stopy. Często zdarza się tak, że duży palec od stopy niemal wychodzi z buta. W takich sytuacjach może pomóc łatka termo przylepna. Jest to sposób zarówno na duże dziury jak i przetarcia na butach. Poza tym można ich używać zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz buta. Dodatkowym ich atutem jest również to, że są bardzo uniwersalne i można je stosować również w przypadku uszkodzeń na odzieży np. na kurtkach.

Do naklejenia takiej łatki termo przylepnej potrzebne jest jedynie żelazko. Tego typu łatki występują w wielu rozmiarach w szerokiej gamie kolorystycznej, dlatego dobór odpowiedniej do uszkodzonej powierzchni buta czy odzieży nie jest problemem. Innym skutecznym sposobem może być użycie liquid patch, czyli siatki w płynie. Świetnie sprawdza się ona do wykonania wszelkich napraw w plenerze. Nie potrzeba do jej użycia żelazka, a można nią naprawić również inne materiały. Jej dużą zaletą jest to, że świetnie wtapia się w materiał, który się nią naprawia, a po zastygnięciu zachowuje właściwości charakterystyczne dla materiałów PCV.

Gdzie kupić akcesoria naprawiające buty z siatki?

Różnego rodzaju akcesoria do naprawy butów, ich rozciągania czy środki do czyszczenia znajdą Państwo w naszych punktach W&D Serwis w Warszawie – na Ursynowie, Tarchominie i w Józefowie. Posiadamy szeroki wybór również wkładek do butów, sznurowadeł i prawideł do butów, a także środków konserwujących i zabezpieczających obuwie. Dzięki temu zanosząc buty do renowacji do naszych szewców od razu mogą Państwo kompleksowo zadbać o swoje buty. Oprócz tego dorabiamy również klucze, wyrabiamy pieczątki. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na stronie internetowej i w naszych zakładach.