Kiedy buty opłaca się odnowić i gdzie to zrobić?

Jak dorobić klucz na podstawie zamka
Jak dorobić klucz na podstawie zamka?
27 kwietnia, 2022
Czy można obciąć obcas w bucie
Czy można obciąć obcas w bucie?
24 czerwca, 2022
Jak dorobić klucz na podstawie zamka
Jak dorobić klucz na podstawie zamka?
27 kwietnia, 2022
Czy można obciąć obcas w bucie
Czy można obciąć obcas w bucie?
24 czerwca, 2022

Doczekaliśmy czasów, gdy cenimy sobie oszczędność oraz dbałość o środowisko naturalne. Kupujemy znacznie mniej plastiku, ale staramy się także maksymalnie używać to, co posiadamy. Dotyczy to również obuwia. Zdecydowanie częściej stawiamy na jakość butów, a jeśli doznają one jakichś zniszczeń, jeśli to możliwe poddajemy je renowacji. Kiedy taka renowacja jest możliwa i gdzie w Warszawie dokonać naprawy obuwia?

Czy odnawianie butów się opłaca?

Oczywiście, zwłaszcza wtedy, gdy mamy porządne, skórzane obuwie, które jednak nie odzyskuje dawnego blasku mimo tego, że poddajemy je zabiegom pielęgnacyjnym. Jeśli więc posiadasz skórzane pantofle męskie lub eleganckie skórzane damskie botki czy inny podobny rodzaj obuwia i na nic się zdaje jego czyszczenie, woskowanie, impregnacja, pastowanie i podobne zabiegi, warto oddać je do renowacji. Dobry specjalista – szewc poradzi sobie z odnowieniem butów, jeśli tylko są one w ogólnym dobrym stanie i jest taka możliwość.

W dobrze wyposażonym zakładzie szewskim zawsze znajdą się profesjonalne środki przeznaczone do renowacji butów. Są to wszelkie płyny i pasty do czyszczenia obuwia, pianki do czyszczenia zamszu i nubuku, odświeżacze, woski, a nawet balsamy koloryzujące do butów wykonanych z licowej skóry.

Skórzane buty trzeba na samym początku bardzo dokładnie oczyścić. Muszą być one oczyszczone zarówno z brudu i zanieczyszczeń jak i z poprzednio nakładanych na nie preparatów. Czyszczenie to ma na celu uwolnić pory skóry, przez które na nowo będą miały szansę przeniknąć preparaty renowacyjne. Oddychająca na nowo skóra jest właściwie przygotowana na odżywienie jej i poddanie zabiegom pielęgnacyjnym i zabezpieczającym.

Jeśli posiadasz porządne buty ze skóry, ich renowacja zdecydowanie się opłaca. Nie dość, że pozwala nadal cieszyć się skórzanymi, wygodnymi butami, to jeszcze jest to podejście ekologiczne oraz bardzo ekonomiczne. Renowacja butów z ekoskóry czy z innego sztucznego materiału nie jest tak opłacalna, ponieważ jej cena może nawet przewyższyć cenę samego obuwia.

Renowacja butów w Warszawie

Serwis-obuwia.pl to trzy profesjonalne punkty na mapie Warszawy, gdzie szybko i starannie odnowisz swoje skórzane obuwie. Nasze usługi zlokalizowane są na Tarchominie, na Ursynowie i w Piasecznie, a więc z każdego miejsca na mapie stolicy można do nas łatwo dojechać, by skorzystać z naszych usług.

Poza renowacją butów możesz u nas liczyć także na ich naprawę, na wyrobienie pieczątki czy dorobienie kluczy. Podejmujemy się każdego zlecenia szewskiego – prostych napraw czy renowacji jak i tych trudniejszych i zdecydowanie bardziej wymagających.