Ile kosztuje dorobienie klucza do szafki
Ile kosztuje dorobienie klucza do szafki?
Styczeń 26, 2022
Ile kosztuje dorobienie kluczy Gerda
Ile kosztuje dorobienie kluczy Gerda?
Marzec 29, 2022
Pokaż wszystkie

Jak wyczyścić złoty zegarek?

Jak wyczyścić złoty zegarek

Zegarek ze złotą bransoletą to bardzo klasyczny i elegancki dodatek. Taki zegarek prezentuje się nadzwyczaj gustownie i luksusowo i jest nietuzinkową ozdobą nadgarstka. Ale, by złoty zegarek prezentował się dobrze, warto odpowiednio o niego dbać. Jak więc czyścić złotą bransoletę w zegarku, by ta prezentowała się okazale?

Złoty zegarek – wyżyny gustu i luksusu

Złoto to zdecydowanie jeden z najcenniejszych kruszców. Nosimy je w postaci pierścionków, naszyjników, kolczyków, sygnetów czy bransolet, ale także na zegarkach. Złoty zegarek to synonim luksusu i bogactwa, lecz by dobrze się prezentował, warto o złoto odpowiednio dbać i od czasu do czasu je czyścić.

Złota bransoleta zegarka to klasyka, która pasuje niemal do wszystkiego. Złote akcesoria, w tym zegarki, świetnie pasują do klasyki i do klasycznych stylizacji, ale można je śmiało nosić także w stylu smart casual lub w charakterze typowo biznesowym. Złote dodatki zdecydowanie pasują przedsiębiorczym kobietom i mężczyznom oraz każdemu, kto na pierwszym miejscu stawia sobie najwyższą jakość i cechuje się dobrym gustem i smakiem.

Jeśli lubimy nosić złoto, zestawiajmy je z mocniejszymi barwami, które kruszec ten wręcz kocha. Złoto pięknie mieni się w zestawieniu z brązami czy z czerwienią, a najbardziej klasycznie i gustownie wygląda z czernią. Złoty zegarek to luksus i splendor, jeśli więc zależy Ci, by nadać swojemu wyglądowi szlachetności i elegancji, warto zainwestować koniecznie w taki dodatek.

Jak czyścić złoto?

Złoto to kruszec niezwykle szlachetny, lecz także delikatny. Przystępując do czyszczenia złota trzeba więc pamiętać, iż czynność tę wykonywać trzeba ostrożnie. Jest całkiem sporo patentów na to, by zadbać o złoto tak, by zawsze prezentowało się na naszym nadgarstku nienagannie. Pamiętajmy – złoto czyścić należy jedynie bawełnianymi lub flanelowymi szmatkami lub szczoteczką do zębów o miękkim włosiu.

Patyna, inaczej śniedź, to zabrudzenie, które najczęściej kojarzone jest z biżuterią i akcesoriami wykonanymi ze złota. By ją usunąć możemy zastosować sok z cytryny lub kwasek cytrynowy. I sok i kwasek rozcieńczamy lekko wodą i za pomocą miękkiej szmatki przecieramy bransoletę. Tak wyczyszczona powinna lśnić i prezentować 100% swojego piękna.

Inny sposób na czysty, złoty zegarek to zastosowanie papki wykonanej z proszku do pieczenia lub sody oczyszczonej i wody. Przyda się także miękka szczoteczka do zębów. Papkę należy delikatnie wcierać w bransoletę zegarka, a następnie umyć pod bieżącą wodą i wytrzeć starannie do sucha.

Są także gotowe produkty, najczęściej ściereczki czy chusteczki, nasączone odpowiednimi substancjami, które mają czyścić i pielęgnować złoto. Złoto to kruszec, który zasługuje na uwagę i na dbałość, dlatego warto wybrać swoją sprawdzoną metodę czyszczenia go i robić to regularnie.