Jak wyczyścić złoty zegarek
Jak wyczyścić złoty zegarek?
Luty 22, 2022
Jak dorobić klucz na podstawie zamka
Jak dorobić klucz na podstawie zamka?
Kwiecień 27, 2022
Pokaż wszystkie

Ile kosztuje dorobienie kluczy Gerda?

Ile kosztuje dorobienie kluczy Gerda

Klucze i zamki GERDA to bez wątpienia jedne z najpopularniejszych kluczy i zamków, oraz takie, którym najbardziej ufamy. Nie ma w tym żadnej przesady – GERDA to nasz polski producent, który oferuje wysokiej klasy zamki oraz klucze i systemy zabezpieczeń do domów jednorodzinnych, mieszkań, biur i innego typu wnętrz oraz ich drzwi. Co zrobić, gdy potrzeba nam dorobić klucz GERDA i ile kosztuje takie dorobienie?

GERDA – solidność i bezpieczeństwo zamków

Marka GERDA kojarzy nam się z czymś wysokiej jakości. Nie bez powodu, ponieważ marka ta produkuje własne klucze i zamki w oparciu o najnowsze technologie i swoje własne patenty. Klucze GERDA są tak dobre i niezawodne głównie dzięki temu, iż tworzone są z najlepszych gatunkowo metali. Ich wzory oraz ząbki i żłobienia są zaś tak skomplikowane, że nawet w modelach niezaliczanych do antywłamaniowych sprawiają one problemy potencjalnym przestępcom. Klucze GERDA posiadają różnego rodzaju nacięcia i mogą to być klucze frezowane, nacinane lub nawiercane. By dorobić tego typu klucze, potrzeba udać się do profesjonalnego punktu dorabiania kluczy, który będzie wyposażony w odpowiedni rodzaj maszyn do ich kopiowania jak i będzie obsługiwany przez ślusarza ze sporym doświadczeniem zawodowym.

W czym jeszcze tkwi sekret wysokiej jakości kluczy i zamków GERDA? Otóż są one tak skonstruowane, by gwarantować nawet przeszło 2 milionów kombinacji kodu klucza. Wysokiej jakości materiały, z których produkowane są klucze GERDA są odporne na uszkodzenia, na złamania jak i na korozję. Materiały te są także trwałe na tyle, iż trudno jest je rozwiercić, a to dodatkowo podnosi bezpieczeństwo ich stosowania.

Ile trzeba zapłacić za dorobienie klucza GERDA?

Nie można tutaj odpowiedzieć jednoznacznie, ponieważ na cenę takiego dorobienia wpływa co najmniej kilka różnych czynników. Klucze GERDA są różne, mogą to być klucze konwencjonalne lub symetryczne – cena dorobienia tych drugich na pewno będzie wyższa. Na cenę wpływa poziom zabezpieczeń jaki posiada dany rodzaj klucza. Dorobienie niektórych z kluczy GERDA wymaga również okazania dowodu tożsamości czy karty kodowania i potwierdzenia, iż jest się właścicielem zamku pod danym adresem.

Tak więc dorobienie klucza nawiercanego kosztuje nawet do 60 zł. Jeśli chcesz dorobić tzw. klucz patentowy to musisz liczyć się z kwotą 10-20zł.

Dorabianie kluczy GERDA nie należy do najtańszych, ale inwestując ze własne bezpieczeństwo oraz ochronę swojego mienia, warto na pewno rozważyć montaż zamków tej renomowanej, polskiej firmy.