Ile kosztuje dorobienie klucza do szafki?

Dorabianie kluczy bez karty kodowej
Dorabianie kluczy bez karty kodowej
Grudzień 17, 2021
Jak wyczyścić złoty zegarek
Jak wyczyścić złoty zegarek?
Luty 22, 2022
Pokaż wszystkie

Ile kosztuje dorobienie klucza do szafki?

Ile kosztuje dorobienie klucza do szafki

Klucze do szafek to temat bardzo obszerny, w którym ująć można wiele różnych rodzajów kluczy i kluczyków. Mamy szafki domowe, szafki w biurach i w szkołach, szafki pracownicze i wiele innych przeróżnych rodzajów szafek, które nieraz zamykane są elektronicznie, a nieraz za pomocą tradycyjnych kluczyków. Co zrobić, gdy taki kluczyk zgubi nam się lub ulegnie uszkodzeniu? Ile kosztuje dorobienie kluczyka do szafki?

Klucze do szafek

Trudno sobie wyobrazić wnętrze mieszkalne, biuro lub szkolne bez szaf i szafek. Bez wątpienia to jedna z najbardziej uniwersalnych i standardowych mebli, które są podstawą wyposażenia wnętrz. W domowych szafkach na kluczyk przechowujemy najczęściej ważne rachunki, dokumenty, czasem pieniądze czy rodzinne wartościowe pamiątki. Szafki sprawdzają się także w biurach i w każdej firmie. To właśnie w nich przechowuje się także firmowe dokumenty czy rachunki, a często specjalne szafki służą pracownikom do przechowywania swoich osobistych rzeczy. Tak samo bywa w szkołach – szafki dla uczniów rozmieszczone najczęściej w szatniach to miejsce, gdzie zostawia się odzież wierzchnią obuwie i inne przedmioty przydatne w szkole na co dzień. Szafki znajdziemy także na basenach, na siłowniach, na salach zabaw i w wielu innych instytucjach.

Szafki to meble personalizowane pod klientów lub pod pracowników, stanowiące bezpieczną przestrzeń, w której przechować oni mogą własne rzeczy. Głębokie, ryglowane szafki pozwalają bezpiecznie przechowywać ubrania, odzież roboczą, sportową, narzędzia, przedmioty osobiste oraz dokumenty wszędzie tam, gdzie konieczne jest ich zabezpieczenie przed dostępem niepożądanych osób. Do każdej takiej szafki dedykowany jest klucz. Co zrobić w przypadku, gdy zgubi się lub zostanie uszkodzony?

Łatwe i szybkie dorabiania kluczy do szafek

Profesjonalne punkty dorabiania kluczy z łatwością poradzą sobie szybko z dorobieniem kluczyków do szafek. Są to bowiem najczęściej proste klucze, których konstrukcja nie jest skomplikowana, i które dorabia się najczęściej w kilka lub kilkanaście minut. Sprawa jest oczywiście prostsza, jeżeli posiadamy klucz zapasowy, który posłuży nam jako wzór.

By dorobić kluczyk do szafki, wymagana jest specjalna maszyna zwana kopiarką, na której naciąga się odpowiedni materiał plastyczny, czyli surówkę. Może to być stal, mosiądz, aluminium lub inne surowce powszechnie wykorzystywane przez zakłady ślusarskie. Wybranej surówce nadaje się odpowiedni kształt, a następnie poddaje zabiegowi szlifowania.

Dorobienie najzwyklejszego kluczyka do szafki nie powinno kosztować więcej niż kilkanaście złotych.