Jak wyczyścić zegarek z bransoletką? Kilka sprawdzonych sposobów

dorabianie kluczy gerda warszawa
Dorabianie kluczy bez karty kodowej
Kwiecień 23, 2021
Jak wymienić fleki
Skracanie obcasów – Warszawa
Maj 18, 2021
Pokaż wszystkie

Jak wyczyścić zegarek z bransoletką? Kilka sprawdzonych sposobów

Jak skrócić bransoletkę w zegarku

Zegarki z bransoletą, na ręce prezentują się niezwykle efektownie i elegancko jednak bez odpowiedniej pielęgnacji mogą szybko się niszczyć. Nie tylko należy pamiętać o systematycznym konserwowaniu mechanizmu zegarku, ale należy również zadbać o jego bransoletę. Czyszczenie bransoletki, ze względu na zakamarki i łączenia może być problematyczne, ale warto robić to regularnie, aby uniknąć brudnych plam, pojawiających się na naszym nadgarstku.

Od czego zacząć pielęgnację bransolety w zegarku?

Przede wszystkim można zacząć od zakupu specjalnych środków do czyszczenia bransolety. Codzienne noszenie zegarka na nadgarstku powoduje również ścieranie się samego materiału. Nawet tak odporne materiały jak stal szlachetna czy tytan mogą ulec zniszczeniu, pod wpływem nadmiernych wstrząsów i uderzeń. Nawet tak odporne materiały jak stal szlachetna czy tytan mogą ulec pod wpływem nadmiernych wstrząsów i uderzeń. Przy odpowiednio częstym czyszczeniu bransoleta zachowa swój blask. Czyszczenie musi też być dostosowane do materiału, z którego zrobiona jest bransoleta, ponieważ nieodpowiednio dobrane preparaty, mogą spowodować odbarwienia lub utratę jej właściwości.

Poza tym należy zachować szczególną ostrożność podczas czyszczenia, zwłaszcza jeśli zegarek nie jest wodoszczelny. Najlepiej jest wtedy odczepić bransoletę od mechanizmu. Można wykorzystać domowe sposoby i wyczyścić bransoletę szczoteczką i pastą do zębów. Najlepiej, żeby to była szczoteczka z bardzo miękkim włosiem. Pasta usunie nie tylko zabrudzenia, ale również doskonale wypoleruje bransoletę. Można też pomóc sobie czyszcząc bransoletę wodą z mydłem, najlepiej szarym. Jeśli chodzi o bransolety wykonane z metali szlachetnych to należy czyścić je roztworem wody i soli. Inne sposoby mogą uszkodzić i zetrzeć powierzchnię. Złoto odzyska blask po czyszczeniu wodą z płatkami mydlanymi.

Po takiej kąpieli zarówno złoto jak i srebro należy wycierać miękką ściereczką. Można je później wypolerować szmatką zamoczoną w wodzie z solą i sokiem z cytryny. Jeśli domowe sposoby nie przyniosą oczekiwanego efektu, należy skorzystać z pomocy specjalisty.

Jak często należy czyścić zegarek, aby dłużej wyglądał jak nowy?

Czyszczenie zegarka należy przede wszystkim wykonywać systematycznie. Oczywiście nie musi ono zajmować dużo czasu, jeśli odpowiednio będziemy o niego dbać w trakcie użytkowania. Należy pamiętać, aby zdjąć go przed wykonywaniem wszelkich prac fizycznych i przed pływaniem. Jeśli będzie potrzebna konserwacja czy naprawa zapraszamy do naszych punktów w Warszawie – na Ursynowie, Tarchominie i w Józefowie. Oferujemy profesjonalne usługi zegarmistrzowskie.