Pieczątka w działalności gospodarczej
Jak wyrobić pieczątkę firmową?
Marzec 30, 2021
Jak skrócić bransoletkę w zegarku
Jak wyczyścić zegarek z bransoletką? Kilka sprawdzonych sposobów
Kwiecień 29, 2021
Pokaż wszystkie

Dorabianie kluczy bez karty kodowej

dorabianie kluczy gerda warszawa

Chcemy chronić nasz dom jak najlepiej potrafimy i z tego powodu inwestujemy w systemy antywłamaniowe czy systemy zabezpieczające. Jednym z nich są zamki, które posiadają kod bezpieczeństwa i ochronę prawną przed kopiowaniem. To tzw. klucze kodowe, czyli takie, które mają kartę bezpieczeństwa – która jest niezbędna przy dorabianiu kolejnych elementów. Są one chronione patentem i rejestrowane w Urzędzie Patentowym.

Gdzie znaleźć kod do zamka?

Każda wkładka jest wyposażona w klucz z numerem kodu. Jest on również zamieszczany na kluczu oraz dołączonej karcie kodowej. Zwyczajowo do każdej wkładki dołączone są dwa lub trzy klucze, ale jeśli potrzebujemy ich więcej możemy go dorobić u autoryzowanego dealera na podstawie właśnie tego kodu. Dzięki temu mamy gwarancję, że klucz jest wykonany jako oryginalny a nie jako kopia. Właśnie dlatego należy szczególnie uważać, aby tej karty nie zgubić. Dzięki niej fachowiec wykona dodatkowy klucz bez konieczności zostawiania tego oryginalnego.

Jak dorobić klucz bez karty kodowej?

Ochrona przed kopiowaniem dzieli się na kwestie techniczne i prawne. Pod kątem prawa jest zabezpieczenie ochroną patentu i znaku towarowego, czyli, w praktyce oznacza to, że inni producenci nie mogą zrobić tego klucza w ten sam sposób. Pod względem technicznym oznacza to, że klucza nie można skopiować za pomocą typowych maszyn do dorabiania kluczy, ponieważ posiada on specjalne wytłoczenia. W Polsce przez te uwarunkowania nie można dorabiać klucza bez zgody właściciela mieszkania.

Dorabianie zastrzeżonych kluczy, bez okazania karty kodowej, może stać się problematyczne. Karta kodowa ma za zadanie chronić przed dorabianiem kluczy przez osoby nieuprawnione. Tylko dzięki karcie kodowej możemy dorobić chroniony klucz u producenta lub w punkcie autoryzowanym. Kardy kodowe do kluczy, wykonywane są najczęściej dla patentowych wkładek drzwiowych.

Jak szybko dorobić klucz?

Jeśli potrzebują Państwo szybko dorobić klucz zapraszamy do naszych punktów usługowych na Ursynowie, Tarchominie i w Józefowie. Oprócz pomocy związanej z zamkami i dorabianiem kluczy oferujemy również usługi związane z naprawą obuwia jak wymiana fleków, różnego rodzaju zszycia czy obszywanie skórą. Możecie Państwo liczyć na naszą pomoc i szybkie wykonanie usługi. Dorabiamy również kluczyki samochodowe i pomagamy przy zatrzaśniętych czy zablokowanych zamkach. Korzystając z naszych usług mają Państwo pewność wysokiej jakości wykonywanych usług i pełnego profesjonalizmu.