Jak wymienić fleki
Jak wyciągnąć bolec od fleka by nie uszkodzić buta?
Lipiec 20, 2021
szewc warszawa
Jak naprawić przetarte buty?
Sierpień 16, 2021
Pokaż wszystkie

Jak dorobić klucz?

dorabianie kluczy tarchomin ursynów

Dorabianie kluczy często wiąże się również z wielkimi zmianami w życiu. Często dorabia się klucze przy okazji przeprowadzki lub decyzji o wspólnym zamieszkaniu lub gdy najmłodsze z dzieci zaczyna same chodzić lub wracać ze szkoły. Z tego względu jest to bardzo emocjonujące wydarzenie. Poza tym dorabia się klucze również po to by mieć zapasowy komplet w razie ich zgubienia. Każdy z tych wypadków wiąże się z dużymi emocjami dlatego lepiej mieć pewność, że źle dorobiony klucz nie będzie powodem kolejnych emocji.

Jak dorabia się klucze?

Chcąc dorobić klucz należy udać się do profesjonalnego zakładu ślusarskiego. Warto jest najpierw sprawdzić opinie o danym zakładzie i wybrać taki, w którym pracują doświadczeni fachowcy. Jest to szczególnie istotne, jeśli chce się dorobić niestandardowy klucz na przykład pasujący do zamka antywłamaniowego, a także kluczyk do samochodu. Dorabianie klucza zaczyna się od skopiowania go w maszynie kopiującej Maszyna ta wycina na tej podstawie nowy klucz z tak zwanej surówki, czyli materiału jak stal, aluminium, mosiądz czy inny metal, z którego można zrobić klucz. Maszyny do kopiowania i wycinania kluczy są bardzo uniwersalnymi i nowoczesnymi urządzeniami. Można w nich skopiować niemal każdy rodzaj klucza – jednostronne, dwustronne, czterostronne i inne. Obecnie są one w pełni elektroniczne i bardzo proste w obsłudze. Po skopiowaniu i wycięciu kształtu przez maszynę ślusarz musi dokładnie doszlifować nowy klucz, usunąć zanieczyszczenia i opiłki. Na końcu następuje czyszczenie klucza drewnianą szczotką, dzięki któremu usuwa się opiłki, które mogłyby uszkodzić zamek.

Gdzie dobrze dorobić klucz?

Bezproblemowe dorobienie klucza jest dla naszych fachowców prostym zadaniem, mimo, że czasem współczesne zamki są skomplikowanymi urządzeniami. Zostawiając klucze należy mieć pewność, że zakład nie uszkodzi go i będzie poprawnie działać, ponieważ ma chronić mienie i wyposażenie domu. Z tego względu zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Nasze punkty mieszczą się w okolicach Warszawy i Piaseczna. Pracownicy kluczbut.pl mają duże doświadczenie i zaufało im już wielu klientów. Działamy na rynku już 2007 roku i od tego czasu pomogliśmy w niejednej beznadziejnej kryzysowej sytuacji. Dzięki naszemu profesjonalizmowi i zaangażowaniu nasze usługi są wykonane solidnie i z najwyższą precyzją. Oprócz dorabiania kluczy standardowych jak i samochodowych zajmujemy się również naprawą obuwia oraz standardowymi usługami zegarmistrzowskimi.