Jak wyciągnąć bolec od fleka by nie uszkodzić buta?

wyrabianie pieczątek
Jaką pieczątkę wybrać?
Czerwiec 26, 2021
dorabianie kluczy tarchomin ursynów
Jak dorobić klucz?
Lipiec 28, 2021
Pokaż wszystkie

Jak wyciągnąć bolec od fleka by nie uszkodzić buta?

Jak wymienić fleki

Zmiana fleków jest zawsze wielkim wyzwaniem. Starte fleki lub zgubione zdarzyły się na pewno nie raz, kiedy chodzi się w butach na szpilce lub obcasie. Należy jednak unikać takich sytuacji, ponieważ chodzenie bez fleka może całkowicie i nieodwracalnie zniszczyć obcas. Fleki można zmienić samodzielnie lub zlecić taką usługę specjaliście. Najlepiej jest to robić regularnie, aby jak najdłużej móc korzystać z danych butów.

Jak zmienić fleka, gdy poprzednie są całkowicie starte?

Wymiana fleków w butach nie jest bardzo skomplikowanym procesem. Flek trzyma się w obcasie za pomocą metalowego bolca, który jest głównie odpowiedzialny za to, że flek jest dobrze umiejscowiony i nie wypada. Jego jakość i wykonanie mają wpływ na to jak długo będzie można korzystać z tych butów. Do samodzielnej wymiany należy się w takie fleki zaopatrzyć. Można to zrobić w sklepie, zakładzie szewskim lub przez Internet. Często do kupowanych butów dołączana jest zapasowa para. Kupując fleki należy pamiętać, że są one dostępne w różnych rozmiarach i kolorach, więc należy je dobrać do konkretnego obcasa.

Narzędziami, które będą potrzebne podczas samej wymiany są nie tylko nowe fleki, ale również kombinerki i młotek. Kombinerkami należy bardzo ostrożnie wyciągnąć stary flek z obcasa. Najłatwiej to zrobić ruchem wahadłowym najpierw w jedną później w drugą stronę. W pusty otwór w obcasie należy włożyć nowy flek i za pomocą młotka delikatnie wbić do w obcas tak by wpasował się w otwory mocujące. Sprawa komplikuje się, gdy stary flek został całkowicie starty, podobnie jak część bolca, za który można byłoby spróbować go wyjąć kombinerkami. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie powierzenie butów do naprawy szewcowi, który za pomocą gwoździ założy nowe fleki.

Gdzie szukać pomocy profesjonalnego szewca w Warszawie?

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług również w tym zakresie. Mamy doświadczenie w bezinwazyjnej wymianie fleków, nawet w problematycznych przypadkach całkowicie startych tych poprzednich. Na terenie Warszawy i okolic Klienci bez problemu znajdą nasze punkty usługowe. Fachowcy z serwis-obuwia.pl bez problemu poradzą sobie również z innymi usługami szewskimi jak zszywanie dziur w butach, skracanie obcasów czy sklejanie podeszwy.

Pomagamy również przy kryzysach związanych ze ślusarskimi awariami jak awaryjne otwieranie drzwi nie tylko do mieszkań. Oprócz pomocy związanej z zamkami do drzwi zajmujemy się również zamkami samochodowymi, dorabianiem kluczy, usługami zegarmistrzowskimi, a także wyrabianiem pieczątek.