dorabianie kluczy tarchomin ursynów
Jak dorobić klucz?
Lipiec 28, 2021
Jakich kluczy nie można dorobić
Rodzaje kluczy do drzwi
Sierpień 28, 2021
Pokaż wszystkie

Jak naprawić przetarte buty?

szewc warszawa

W czasach, gdy mamy tak wiele rzeczy, a równocześnie chcemy dążyć do minimalizmu, naprawa zniszczonych ubrań czy butów zdaje się być najlepszym wyjściem zamiast ich kupowania. Złamany obcas, pęknięta podeszwa, przetarcia czy inne podobne usterki nie są czymś, z czym nie poradzimy sobie sami. Trzeba jedynie trochę chęci i cierpliwości, by w mig naprawić ulubioną parę butów. Przetarcia to jeden z najczęstszych problem z obuwiem. Co zrobić, gdy się pojawią?

Sposoby na przetarte buty

Przetarcia na butach to jeden z najczęstszych problemów jakie napotykamy na obuwiu. Moją pojawić się na ulubionych sneakersach, butach skórzanych jak i na obuwiu dziecięcym. Najprostszym sposobem na poradzenie sobie z przetarciami jest inwestycja w specjalny produkt jakim jest chociażby pasta naprawcza do butów. Dzięki niej usunąć można z ulubionego obuwia wszelkie rysy i przetarcia, które pojawiają się np. w momencie, gdy wchodzimy do schodach czy uderzamy butem o krawężnik. Pastę taką zakupić można poprzez Internet lub u dobrego szewca, a jej działanie jest szybkie i wygodne. Pastę nakładamy na zarysowania, zostawiamy na kilkanaście minut, a następnie dokładnie polerujemy buty, które z powrotem wyglądają jak nowe. Dobrej jakości pasta nie powinna odpryskiwać, powinna także idealnie zespolić się z kolorystyką buta. Jest to jakoby niewidoczny plaster, dzięki któremu nasze buty w niecały kwadrans znów mogą wyglądać jak nowe.

Często przetarcia pojawiają się na siatce w butach sportowych. Najczęściej dotyczy to okolicy palców w obuwiu. Z tym także można sobie szybko poradzić, bez konieczności wymiany ulubionej pary butów na nowe. Ratunkiem dla tego typu uszkodzeń są wszelkiego rodzaju łatki. Są to tzw. łatki termoprzylepne, którymi można naprawić obuwie w dosłownie kilka minut. Łatki dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych, dzięki czemu dobrać je można do wielu rodzajów obuwia. Jak naprawić łatką miejsce przetarcia? Otóż łatkę przykładamy w miejscu, które zamierzamy naprawić. Rozgrzewamy żelazko, a między żelazkiem a łatką przykładamy kawałek bawełnianego materiału. Nagrzane żelazko przykładamy do materiału na około 30 sekund, kiedy to łatka zostaje zespolona z butem. Jeśli łatka została przyklejona prawidłowo, a żelazko miało odpowiednią temperaturę, nie ma obawy, że będzie się ona deformować czy odpadać.

Jak więc widać przetarte obuwie to nie powód do tego, by je wyrzucać. Czasem wystarczy pogrzebać w sieci, by dowiedzieć się jak w kilka minut pozbyć się uszkodzeń i znów cieszyć się wygodnym i estetycznie wyglądającym obuwiem.