Galanteria skórzana – jak o nią dbać
Październik 18, 2019
buty zamszowe
Jak naprawić buty zamszowe?
Listopad 20, 2019
Pokaż wszystkie

Dorabianie kluczy – jak to się robi?

Dorabianie kluczy - jak to się robi

Z całą pewnością każdy z nas kiedyś dorabiał jakieś klucze. Jak wiadomo, proces ten nie jest zbyt czasochłonny. Nie wymaga on też większych nakładów finansowych. Jednak, czy zastanawialiśmy się kiedyś, w jaki sposób dorabia się klucze?

W jaki sposób dorabia się klucze?

Nierzadko dorabianie kluczy kojarzy się różnym osobom głównie z kluczami od mieszkania bądź też domu. Zazwyczaj dorabiamy klucze, kiedy potrzebny nam jest dodatkowy komplet na wypadek zguby, jak również w sytuacjach, kiedy ktoś się do nas wprowadził – wtedy także dorabianie kluczy jest konieczne, ponieważ na przykład wychodzimy bądź też wracamy o różnych porach do pracy bądź też szkoły. Jednakże wiele osób zastanawia się, jak wygląda cały proces związany z dorabianiem kluczy. Należy podkreślić, że proces ten jest realizowany przez ślusarzy. Niniejszy proces wykorzystuje do tego procesu materiał zwany surówką. Trzeba podkreślić, że dorabianie kluczy jest procesem mechanicznym. Co ważne, wszystko musi być tutaj zrobione niezwykle dokładnie. Zwróćmy uwagę, iż brak precyzji w tym przypadku prowadzi do tego, iż klucz nie będzie wykonany właściwie.

Co ważne, posiadając nieodpowiednio wykonany klucz, z pewnością nie dostaniemy się do naszej nieruchomości. Oprócz tego, tego rodzaju klucze mogą przyczynić się również do uszkodzenia zamka. Pamiętajmy więc, żeby w przypadku dorabiania klucza powierzyć tenże zabieg profesjonaliście. Nadmieńmy, iż dorabianie kluczy zarówno do mieszkania, jak i do samochodowych przebiega zgodnie z taką samą procedurą. Najpierw ślusarz powinien podpiąć nasz klucz oryginalny, a także wspomnianą już surówkę do specjalnej maszyny kupującej. Wykonanie tej czynności jest niezbędne do tego, żeby mieć konkretny wzór klucza. Później opisywany proces, a więc dorabianie kluczy, zostaje poddany obróbce mechanicznej. Następna czynność to szlifowanie z surowca pozostałości, powstałych w efekcie wcześniejszego etapu.

Oprócz tego, dorabianie kluczy samochodowych bądź też elementów do domu lub mieszkania wymaga również wyczyszczenia ich na specjalnej szczotce drucianej. Później Klient może już odebrać klucze. Jeżeli dorabianie kluczy przebiegała według wyżej wymienionymi zasad, to elementy dorobiony klucz powinien idealnie pasować do naszego zamka, poprzez co, klucze posłużą do otwierania drzwi naszego domu, mieszkania bądź też samochodu. Należy także podkreślić fakt, iż profesjonalnie wykonany proceder zapewnia, iż nasze zamki nie ulegną z uwagi na wykonany klucz żadnym uszkodzeniem.