Jak naprawić buty z siatki
Jak naprawić buty z siatki?
Listopad 26, 2021
Ile kosztuje dorobienie klucza do szafki
Ile kosztuje dorobienie klucza do szafki?
Styczeń 26, 2022
Pokaż wszystkie

Dorabianie kluczy bez karty kodowej

Dorabianie kluczy bez karty kodowej

Chcąc się czuć coraz bezpieczniej w swoim domu lub mieszkaniu, coraz chętniej korzystamy z zaawansowanych możliwości ochrony antywłamaniowej. Jednym z takich sposobów jest założenie zamka w drzwiach z kluczem, do którego dedykowana jest specjalna karta kodowa. Pojawić się może pytanie dotyczące tego, czy możliwe jest dorabianie klucza bez karty kodowej.

Zalety karty kodowej

Karta kodowa zwiększa ochronę przed włamaniem. Dzieje się tak, ponieważ zarówno wkładka drzwiowa, jak i również sam klucz posiadają numer kodu. To właśnie dzięki niemu możemy dostać się do mieszkania. W taki sam kod wyposażona jest również specjalna karta kodowa. Jest to karta bezpieczeństwa, dzięki której tylko właściciel nieruchomości może legalnie dorobić klucz.

W związku z tym, w przypadku kradzieży klucza do mieszkania i chęci dorobienia nowego, brak karty kodowej powstrzyma całą procedurę. Ponieważ jak już wcześniej wspomniano, dorabianie kluczy bez karty kodowej jest nielegalne. W takim razie nawet klucz od naszego mieszkania znajdujący się w niepowołanych rękach, nie przyczyni się do próby włamania.

Zgubienie klucza, a jego dorobienie

Z racji tego, że mamy do czynienia z zamkiem patentowym w drzwiach, dorobienie kluczy bez zgody właściciela, czyli bez posiadania karty kodowej jest niemożliwe. A wszelkie próby dokonania tego czynu uchodzą za nielegalne. Zatem, gdy zdarzy nam się zgubić nasz klucz, musimy wybrać się do autoryzowanego serwisu, w którym będziemy mogli skopiować klucz. Warto mieć na uwadze, że zwykła maszyna przeznaczona do dorabiania standardowych kluczy, nie będzie w stanie skopiować klucza patentowego.

Problem niestety może pojawić się w momencie, gdy oprócz klucza zgubimy również kartę kodową. Wtedy przed ryzykiem, że wpadnie ona w niepowołane ręce, a także z powodu braku możliwości samodzielnego dorobienia klucza, powinniśmy jak najszybciej wymienić zamek w drzwiach.

Błyskawiczne dorabianie klucza do karty kodowej

W sytuacji, gdy chcemy szybko dorobić klucz do zamka patentowego, to zachęcamy do skorzystania z naszych usług świadczonych w naszych punktach znajdujących się na terenie Józefowa, Tarchomina, a także Ursynowa. Ponadto dorabiamy także klucze do samochodu. Oprócz tego zajmujemy się otwieraniem zatrzaśniętych zamków samochodowych. W naszej ofercie znajduje się również możliwość naprawy obuwia lub poprawy ich wyglądu. Gwarantujemy krótkie terminy, często wykonując drobne naprawy “od ręki”. W przypadku jakichkolwiek pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji.