Jak dorobić klucz do zamka w mieszkaniu
Jak dorobić klucz do zamka w mieszkaniu?
Styczeń 12, 2021
dorabianie kluczy do drzwi antywłamaniowych
Dorabianie kluczy do drzwi antywłamaniowych
Luty 24, 2021
Pokaż wszystkie

Jak usunąć złamany klucz z zamka?

Jak usunąć złamany klucz z zamka

Istnieje takie powiedzenie, że gdy się najbardziej spieszymy los robi nam pod górkę. Tak właśnie się często dzieje z domowymi usterkami, gdy bardzo szybko chcemy opuścić dom. Różne problemy mogą nas wtedy spotkać. Jednym z tych bardziej problematycznych jest problem ze złamanym kluczykiem, który został w zamku. Jest to o tyle poważniejszy problem, jeśli dotyczy drzwi wejściowych – utrudnia ich otwarcie lub zamknięcie i co gorsza niestety ten problem sam nie zniknie. Przyprawia to o palpitacje serca i narastające zdenerwowanie i nad głową wisi widmo nieplanowanej potrzeby wymiany całego zamka. Przede wszystkim co w pierwszej kolejności należy zrobić to spróbować się uspokoić, wziąć kilka głębokich wdechów i racjonalnie pomyśleć co w takiej sytuacji zrobić. Jednym z domowych sposobów, które co prawda nie dają gwarancji sukcesu, ale niewykluczone, że mogą pomóc.

Domowe sposoby na złamany klucz w zamku

Jednym z nich jest metoda na drugi klucz. Tutaj potrzebny jest drugi klucz, który też pasuje do tego zamka oraz jakieś mocniejsze narzędzie typu młotek. Metoda ta polega na tym, żeby włożyć klucz z przeciwnej do zaklinowanego pękniętego klucza strony – należy robić to ostrożnie i najlepiej włożyć go powoli do połowy. Następnie należy w niego kilka razy delikatnie popukać młotkiem. Wtedy pęknięty klucz powinien wypaść z zamka. Niestety nie ma na to gwarancji. Jeśli pomimo tych działań klucza nie uda się wydostać z zamka można wypróbować drugi domowy sposób. Jest to zdemontowanie wkładki do zamka i obijanie jej o podłogę czy kant stołu lub innego twardego podłoża. W tym przypadku może być to energiczne uderzanie. Po kilku razach klucz powinien wypaść.

Kiedy wezwać fachowca

Jeśli tak się nie stało to najlepiej poszukać wtedy profesjonalnej pomocy fachowców, aby mieć pewność, że zamek do drzwi będzie w pełni sprawny po zakończonym wyciąganiu złamanego klucza. Poza tym jest to najmniej angażujący sposób, ponieważ wymaga tylko telefonu do profesjonalnego ślusarza. Jednym z godnych polecenia specjalistów jest firma W&D Serwis, która oferuje usługi związane z profesjonalnym naprawianiem obuwia, wyrabianiem pieczątek i dorabianiem kluczy. Na zamkach znają się jak mało kto. Mieszkańcy Warszawy mogą liczyć na ich fachową pomoc. Dla niektórych okazali się nie raz ostatnią deską ratunku. Poza tym dzięki temu, że świadczą różne usługi są wszechstronni i dzięki temu możemy załatwić kilka spraw jednocześnie. Oprócz pomoc związanej z zamkami jak na przykład dorabianie kluczy są istnymi cudotwórcami, jeśli chodzi o bardzo znoszone buty na szpilce jaki i trampki. Naprawy polegają nie tylko na standardowej wymianie fleków, ale także na różnego rodzaju zszyciach czy nawet obszywaniu skórą. Na swoje usługi dają gwarancję, więc bez obaw można im powierzyć ulubioną parę butów. Poza tym dla ułatwienia zakłady W&D Serwis są ulokowanie w kilku punktach w Warszawie – na Ursynowie, Tarchominie i w Józefowie. Dzięki temu są w stanie dokonać zleconej im usługi w szybkim czasie i dotrzeć z pomocą. W każdy z punktów można znaleźć również bogatą ofertę wkładek do butów, a także akcesoriów i dodatków obuwniczych.