Dorabianie klucza do wkładki
Dorabianie klucza do wkładki
Październik 18, 2022
Naprawa zamków samochodowych Ursynów
Naprawa zamków samochodowych Ursynów
Grudzień 20, 2022
Pokaż wszystkie

Jak naprawić zdarte czubki butów?

Jak naprawić zdarte czubki butów

 Zdarte czubki w butach ze skóry lub z eko skóry to problem, który na pewno dotknął każdego. Nie wygląda to estetycznie, często sprawiając, iż wydaje nam się, że będziemy musieli pożegnać się z ulubioną parą butów. Ale to nieprawda! Zdarte czubki butów można zatuszować samodzielnie, najlepiej jednak udać się z tym problemem do dobrego zakładu szewskiego. Jak więc poradzić sobie ze startymi czubkami w ulubionym obuwiu?

Domowe sposoby są często niezawodne

Czubki butów mogą nam się zetrzeć z wielu różnych powodów. Najczęściej dzieje się tak na skutek zahaczania nimi o chodnik, o schody, kamienie czy o krawężniki – nawet jedno takie zdarzenie może skutkować nieestetycznymi otarciami buta. Poradzić sobie można z tym problemem stosując nawet domowe metody.  W ten sposób doraźnie możemy przywrócić naszym butom oczekiwany wygląd. Barwniki do skóry, tusz do rzęs, a nawet lakier do paznokci- jeśli właśnie się spieszysz do wyjścia, a zdarzyło Ci się zedrzeć czubek szpilki lub botka, użyj tego, co na pewno masz pod ręką. Doraźnie idealnie pomoże także pasta do butów i zapastowanie uszkodzonego miejsca.

Często zdarza się, iż otarcia robią się nam na białym obuwiu – najczęściej na sportowych sneakersach ze skóry lub z eko skóry. Nie wygląda to dobrze, ale z tym także można sobie poradzić. Wszelkie otarcia na białych butach można spróbować usunąć tzw. „magiczną gąbką” – każda pani domu będzie wiedziała o jaką gąbkę chodzi i jak bardzo jest ona uniwersalna w codziennym użyciu.

Preparaty do obuwia

W sklepach z obuwiem jak i w dobrych zakładach szewskich można także kupić gotowe preparaty do stosowania a wszelkie otarcia na obuwiu. Preparaty te to pasty do maskowania otarć, inaczej korektory. Wyglądem przypominają one pasty w płynie, a więc zawierają specjalny aplikator w formie gąbeczki, którą korektor aplikowany jest na miejsce otarcia. Z pomocą tego typu preparatów można poradzić sobie z niewielkimi czy średnimi otarciami, jeśli zaś uszkodzenie jest bardziej głębokie, najlepiej udać się z butami do doświadczonego szewca.

Naprawy butów u szewca

Wszelkie otarcia czubków butów można także naprawić u doświadczonego szewca. Usługa taka nie jest zazwyczaj droga, a dobry specjalista naprawi to szybko i dokładnie. Szewc podchodzi do swojej pracy profesjonalnie, a więc oddając mu swoje obuwie możesz być pewny/a, że będzie ono odpowiednio „zaopiekowane”. Usuwanie otarć na skórzanym obuwiu odbywa się najczęściej poprzez dokładne odtłuszczenie skóry oraz aplikację kremu naprawczego do skór. Zakłady szewskie mają wiele preparatów, co gwarantuje, iż krem taki będzie dobrany idealnie kolorystycznie do danego obuwia i do problemu z jakim przyszedł klient.