Dorabianie kluczy - jak to się robi
Jak dorobić klucz bez klucza?
Czerwiec 21, 2021
Jak wymienić fleki
Jak wyciągnąć bolec od fleka by nie uszkodzić buta?
Lipiec 20, 2021
Pokaż wszystkie

Jaką pieczątkę wybrać?

wyrabianie pieczątek

Wydawałoby się, że wybór pieczątki jest dość prostą rzeczą. Należy podać właściwe dane i przyłożyć w miejsce, gdzie pieczątka ma się pojawiać, wtedy można stwierdzić, że pieczątka spełniła swoją początkową funkcję. Z drugiej jednak strony szeroki wybór modeli i wymiarów pieczątek sprawia, że można się pogubić i wybór nie będzie tak prosty.

Jakie są rodzaje pieczątek?

Najbardziej uniwersalnym rodzajem pieczątek są pieczątki automatyczne. Tutaj wykorzystano zarówno poduszkę jak i stempel, czyli po naciśnięciu mechanizmu pieczątka obróci się i wykona odbicie. Najczęściej są one wykorzystywane jako pieczątki firmowe – umieszcza się na nich dane firmy: nazwę, adres, NIP, nr telefonu, adres strony www czy maila. Są one wybierane również jako pieczątki lekarzy, pielęgniarek i weterynarzy. Są również wybierane jako pieczątki imienne, najczęściej dla pracowników dużych firm i zawierają imię i nazwisko i dane kontaktowe danej osoby. Tego rodzaju pieczątki przydają się również w urzędach jako datowniki, gdzie przyspieszają pracę w księgowości, recepcji czy HR – gdzie na odbiciu może widnieć napis „wpłynęło dnia”. Oczywiście tego rodzaju pieczątki mogą występować w różnych rozmiarach w zależności od potrzeb, ale także w różnych kształtach np. okrągłym.

Innym rodzajem pieczątek są pieczątki drewniane i plastikowe z poduszką. Sprawdzają się one świetnie tam, gdzie stawia się dużą ilość pieczątek np. na poczcie. Są one trwałe i bezawaryjne nawet podczas długotrwałej pracy. Łatwo można też uzupełnić tusz w poduszce. Mogą być one wykorzystane jako stemple firmowe lub lekarskie, datowniki czy pieczątki tabelaryczne lub w księgowości do oznaczania dokumentów. Istnieją również pieczątki kieszonkowe, które cieszą się coraz większą popularnością przede wszystkim ze względu na niebagatelny wygląd, łatwe i szybkie użytkowanie, a także niewielki rozmiar. Poza tym warto zwrócić również uwagę na pieczątki flash, gdzie stempel jest tworzony za pomocą gumki wrażliwej na podczerwień. Charakteryzują się one niezwykłą trwałością.

Gdzie wyrobić pieczątkę?

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług podczas wyrabiania pieczątek. W naszej ofercie znajdą Państwo nie tylko standardowe pieczątki firmowe, ale również takie z grafiką, logo firmy, pieczątki kieszonkowe, imienne, datowniki, numeratory. Są one dostępne w różnych kształtach i rozmiarach, a także w różnych kolorach tuszu. Pieczątki wykonujemy praktycznie od ręki – wystarczy poczekać 10-15 minut i pieczątka jest gotowa.