jak powinna wygladac pieczatka firmowa
Jak powinna wyglądać pieczątka firmowa?
Marzec 21, 2020
Jakich kluczy nie można dorobić
Jakich kluczy nie można dorobić?
Kwiecień 25, 2020
Pokaż wszystkie

Jak zmniejszyć bransoletę zegarka?

Jak zmniejszyć bransoletę zegarka

Zegarki to jedna z naszych ulubionych biżuterii. Nie dość, iż są niebanalną ozdobą nadgarstka, to jeszcze są użyteczne- bezbłędnie wskazują nam czas. Często jest tak, iż kupujemy zegarek online lub dostajemy go w prezencie. Takie sytuacje generują nieraz problem- zegarek z bransoletą okazuje się za duży…Co zrobić w takiej sytuacji? Czy bransoletę zegarka można skrócić samodzielnie?

Masz problem z bransoletką w zegarku? Zleć nam prace zagarmistrzowskie!

Typy bransolet w zegarkach

Na początek musimy ocenić, jaki typ bransolety posiadamy. Zegarki mają najczęściej dwa typy bransolet- jest to bransoleta segmentowa, składająca się z ceramicznych lub stalowych ogniw lub bransoleta zrobiona ze stalowej siatki meshowej. Zależnie jaki typ bransolety mamy, inaczej będzie wyglądało jej skracanie. Jeżeli mamy zamiar skracać bransoletę, to jesteśmy w lepszej sytuacji mając zegarek z bransoletą z siatki meshowej- skracanie takiej bransolety jest mniej czasochłonne i problematyczne oraz wymagające mniej wprawy.

Skracanie bransolety z siatki meshowej rozpocząć należy od przygotowania sobie kilku akcesoriów- potrzebne nam będą cyrkiel, spinacz do papieru oraz nieduży śrubokręt. Pierwszy krok to podważenie zapięcia bransolety. Gdy odblokujemy jej zatrzask, możemy śmiało przesuwać zapięcie wzdłuż całej bransolety i wybrać sobie długość jaka najlepiej nam będzie pasowała do nadgarstka. Wystarczy zablokować zatrzask w miejscu, jakie uznamy za odpowiednie.

Bransolety zbudowane z segmentów są zdecydowanie bardziej wymagające, jeśli idzie o samodzielne ich skracanie. Chodzi tu głównie o wprawę- jeżeli nie cechuje nas pewna ręka i trochę cierpliwości, warto raczej oddać taką bransoletę do skrócenia zegarmistrzowi. Podstawowym przyrządem niezbędnym do skrócenia segmentowej bransolety jest wybijak do bransolet lub imadło do bransolet. Pierwszy krok to ustalenie o ile chcemy skrócić bransoletę i w którym miejscu zamierzamy to zrobić. Segmenty bransolety posiadają strzałki, które informują o kierunku ich wybijania. Ogniwa (segmenty) bransolety wybija się parami- górne oraz dolne. Po wybiciu pinów jakie zamierzaliśmy usunąć, należy ponownie bardzo dokładnie skuć wszystko w jedną całość.

Jak dobierać zegarki?

Podstawowa metoda, jeżeli chodzi o rozmiar jest bardzo prosta: masz małą i szczupłą rękę, wybierz nieduży zegarek. Jeżeli zaś masz gruby nadgarstek i sporą dłoń, wybierz zegarek o zdecydowanie większych gabarytach. Zegarki z bransoletą są dziś dostępne w wielu wariantach- są to zarówno zegarki damskie jak i męskie, posiadające srebrne jak i złote bransolety, a nawet bransolety wykonane z różowego złota. Zegarki z bransoletą są klasyką i dobrze komponują się zarówno z bardzo eleganckimi męskimi i damskimi stylizacjami, jak i z outfitami o typowo casualowym stylu. Nie samo złoto czy srebro mogą stanowić jedyny element dekoracyjny zegarka z bransoletą- producenci oferują tarcze i bransolety ozdabiane kryształkami, a zegarki wyposażone mogą być dodatkowo w funkcje takie jak datownik, sub- tarcza czasu 24- godzinowego czy chronograf. Zegarki z bransoletą, niezależnie czy damskie, czy męskie, zawsze dodają prestiżu osobie noszącej taki rodzaj biżuterii.