Pieczątki Warszawa Ursynów
Pieczątka firmowa – wymogi
Marzec 17, 2021
dorabianie kluczy gerda warszawa
Dorabianie kluczy bez karty kodowej
Kwiecień 23, 2021
Pokaż wszystkie

Jak wyrobić pieczątkę firmową?

Pieczątka w działalności gospodarczej

Chcąc założyć swoją własną firmę, często posiadamy wątpliwości w kwestii tego, jakie napotkamy wymogi oraz prawne przepisy normujące pieczątkę firmową. W chwili zakładania firmowego konta bankowego zadajemy sobie pytanie, czy ją wyrabiać – i właśnie w takim przypadku możemy po raz pierwszy spotkać się z zaleceniem opieczętowania dokumentów. Wedle prawa nie trzeba posiadać pieczątki firmowej. Warto jednak wziąć kilka aspektów pod uwagę, jeśli zdecydujemy się ją wyrobić.

Pieczątka firmowa w praktyce – wymagania i zalecenia

Wielu przedsiębiorców z pewnością nie raz spotkała się z odmową ze strony urzędników, którzy nie chcą za często przyjmować pisma z powodu posiadania wątpliwości, które dotyczą jego zgodności – ze względu na brak pieczątki firmowej. Mimo, że pieczątkę może praktycznie wyrobić każdy bez żadnych trudności, organy administracji publicznej bywają nieubłagane w swoich oczekiwaniach. Żadna organizacja nie jest uprawniona do odrzucenia naszego dokumentu przez brak pieczątki firmowej. Aczkolwiek w praktyczne niektóre banki czy firmy ubezpieczeniowe mogą nas odesłać z kwitkiem, ponieważ posiadają własne procedury określone w regulaminach, z którymi lepiej się zapoznać wcześniej. Dotyczą one potwierdzania ważności dokumentów.

Pieczątka firmowa – jakie dane powinna posiadać?

Podatnicy, którzy decydują się na posiadanie pieczątki, mogą sami ustalić jakie informacje na niej zamieścić. Jedynie zgodne z ustawą o statystyce publicznej, osoby podlegające wpisowi do rejestru podmiotów gospodarki narodowej, czyli posiadające numer REGON są obowiązkowe do przedstawiania tego numeru na pieczątce firmowej. Pieczątka firmowa powinna posiadać: pełną nazwę firmy, adres siedziby, numer NIP oraz telefon kontaktowy, email czy faks. Dysponowanie pieczątką firmową jest na pewno przydatne w prowadzeniu firmy na co dzień. Poświadcza to o wiarygodności faktury oraz innych dokumentów, jak również nie ma potrzeby wpisywania danych ręcznie. Warto zainwestować w wyrobienie pieczątki firmowej, ponieważ jest to bardzo wygodne, niedrogie oraz może się bardzo przydać w prowadzeniu przedsiębiorstwa. Zaletą używania pieczątki firmowej jest na pewno łatwość kontaktu. Dzięki pieczątce potencjalny klient może zapamiętać nazwę lub dane naszej firmy i w przyszłości się z nami skontaktować. Poza tym, posiadając pieczątkę oszczędzamy dużo czasu przez to, że nie musimy wszystkich danych wpisywać ręcznie. Wystarczy, że jednym ruchem podbijemy dokument, a niezbędne informacje będą widoczne.